Corinne Suter najlepsza w zjeździe na Mistrzostwach Szwajcarii

14:46, 06.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 14:49, 06.04.2017

W szwajcarskim Davos w swoich pierwszych zawodach na tegorocznych Mistrzostwach Szwajcarii w narciarstwie alpejskim rywalizowały panie. Zawodniczki walczyły dziś o medale w zjeździe. Pierwotnie zjazd kobiet miał mieć miejsce wczoraj, ale opóźnienia spowodowane przez mgłę  zmusiły organizatorów do przełożenia zmagań na kolejny dzień. W konkurencji tej zwyciężyła Corinne Suter, po raz drugi w karierze zostając Mistrzynią Szwajcarii.

Corinne Suter dobrze prezentowała się na treningach. W pierwszym zajęła trzecie miejsce za Austriaczką Niną Ortlieb i swoją rodaczką Joanną Hählen, a w drugim była najszybsza. W dzisiejszych zawodach również uzyskała najlepszy czas, a jej przewaga nad kolejną zawodniczką wyniosła ponad sekundę. Na drugim miejscu znalazła się Priska Nufer, która uzyskała wynik gorszy o 1,01 sek. Małym zaskoczeniem może być wysoka pozycja Nathalie Gröbli, która zajęła trzecie miejsce ze stratą 1,32 sek. Gröbli zdołała dziś pokonać kilka wyżej notowanych rywalek, jednak brązowy medal jaki dziś zdobyła nie jest jej pierwszym medalem Mistrzostw Szwajcarii. Nathalie zajęła bowiem drugie miejsce na krajowych mistrzostwach w supergigancie, również w Davos. Na czwartym miejscu sklasyfikowano dziś Katję Grossmann (+1,36 sek.), na piątym Jasminę Suter (+1,51 sek.), na szóstym Nathalie Hauswirth, na siódmym Denise Feierabend, a na ósmym Ninę Ortlieb z Austrii. Dziewiąta była Jasmine Flury, a dziesiąta Nicole Good. Z pewnością po takich zawodniczkach jak doświadczona Feierabend, Jasmine Flury czy Ninie Ortlieb można było spodziewać się nieco wyższych pozycji w rankingu. Przejazdu nie ukończyła Joanna Hählen, która dobrze jeździła na treningach, niestety w zawodach nie miała szczęścia.

Pełne wyniki zjazdu kobiet

W zjeździe zabrakło kilku czołowych zawodniczek szwajcarskich takich jak kontuzjowane Lara Gut, Beatrice Scalvedi, a także Fabienne Suter, Michelle Gisin i Wendy Holdener.

Jutro w Davos odbędą się zawody kobiet i mężczyzn o mistrzostwo w supergigancie i kombinacji alpejskiej.