Copper Peak jednak zostanie zmodernizowany

fot.: anotherwalkinthepark.com

fot.: anotherwalkinthepark.com
fot.: anotherwalkinthepark.com

Skocznia narciarska w Ironwood, która nie była używana od 1994 roku po renowacji ma znowu zostać używana do konkursów organizowanych przez FIS.

Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała Copper Peak możliwość zorganizowania za dwa lata Letniego Pucharu Kontynentalnego, ale wcześniej musi zostać zakończony remont skoczni. Grupa inżynierów, przedsiębiorców i światowej sławy projektantów, część przybyła z Japonii i Norwegii, aby rozpocząć rozmowy o projekcie wartym 13 milionów dolarów. Toshiyuki Shimano zaprojektował profil skoczni, jej kształt i zeskok. Część prac to min.: zmienienie nawierzchni zeskoku i utworzenie strefy lądowania. Zostanie zmodernizowany również rozbieg skoczni. Planuje się również, aby skoki mogły odbywać się tutaj latem, dlatego dyskusję są prowadzone na temat tego, co powinno znaleźć się pod igielitem, aby podłoże było stabilne.

Już we wrześniu 2017 roku miały odbyć się tam zawody, jednakże termin rozpoczęcia prac ciągle się przesuwał. FIS planował rozegranie tam zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, jednakże tym razem ten temat nie powrócił.

Warto wspomnieć, iż skocznia powstała w 1969 i przez 12 lat gościła zawody Pucharu Świata. W 1994 odbyły się tutaj ostatnie zawody, były to zawody Pucharu Kontynentalnego. Został wtedy ustanowiony oficjalny rekord skoczni, który należy do dwóch byłych już zawodników, Wernera Schustera oraz Matthias Wallner

źródło: yourdailyglobe.com, informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.