Co dalej z karierą Simona Ammanna? Jest decyzja

Czterokrotny mistrz olimpijski potwierdził, że kontynuuje karierę. Szwajcar chce skupić się na mistrzostwach globu w Oberstdorfie 2021 oraz igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. 38-latek do nowego sezonu będzie przygotowywać się jednak nie w grupie narodowej, a kadrze A.

Ammann poprzedni sezon miał nieudany. 38-letni skoczek zakończył go na trzydziestym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 81 punktów. Tylko dwa razy plasował się w czołowej dwudziestce zawodów – podczas konkursów w Ruce i Oberstdorfie. Czterokrotny złoty medalista imprezy czterolecia zdecydował jednak kontynuować karierę. – Mam zamiar skakać przez kolejne dwa lata. Skupiam się na dwóch kolejnych ważnych wydarzeniach: mistrzostwach świata w Oberstdorfie w 2021 r., a zwłaszcza zimowych igrzyskach olimpijskich w 2022 roku – przyznał Simon.

Do sezonu Pucharu Świata 2020/2021 Simon Ammann będzie jednak przygotowywać się w kadrze A. W składzie grupy narodowej Szwajcarów znalazł się tylko brązowy medalista mistrzostw świata w Seefeld Killian Peier. W kadrze B są natomiast: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Dominik Peter, Sandro Hauswirth i Lars Kindlimann. Kadrę C tworzą panie: Rea Kindlimann oraz Emily Torazza.

Źródło: luzernerzeitung.ch/swiss-ski.ch