Clara Direz trafiła do szpitala

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Sensacyjna zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata w Sestriere z ubiegłego sezonu, Clara Direz, znalazła się w szpitalu. Francuska zawodniczka może zatem zapomnieć o występie na otwarciu kolejnego sezonu w Sölden. 

Clara Direz poinformowała dwa dni temu o swoim pobycie w szpitalu. Przyczyną tej niespodziewanej wizyty jest zatorowość płucna, która zmusiła alpejkę do poddania się w minioną niedzielę opiece lekarzy. Nie są jeszcze znane dokładne przyczyny wspomnianej wyżej choroby. Na razie Direz czeka jeszcze pewien okres odpoczynku i jest niemal pewne, że nie pojawi się ona w pierwszych zawodach Pucharu Świata 2020/2021 w Sölden. – Tego nie oczekiwałam… W niedzielę wieczór doznałam zatorowości płucnej. A teraz odpoczynek w oczekiwaniu na poznanie przyczyn – napisała Francuzka na swojej stronie na facebooku.

W sezonie 2019/2020 Direz niespodziewanie odniosła jedno zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W nieco kontrowersyjnych zmaganiach w slalomie gigancie równoległym w Sestriere Clara świetnie wykorzystała okazję i śmiało przedarła się przez wszystkie fazy aż do finału, w którym pokonała Austriaczkę Elisę Mörzinger, której obecność w ostatecznym starciu o triumf również była sensacją.

Źródło: facebook.com/direzclara