Charlotte Kalla zdeklasowała rywalki na mistrzostwach Szwecji

fot: langd.se

fot: langd.se
fot: langd.se

Charlotte Kalla zdobyła trzy złote medale na mistrzostwach Szwecji w Soederhamn. 29-letnia biegaczka triumfowała na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, w biegu łączonym 7,5 + 7,5 km a także w sztafecie 3×5 km.

Charlotte Kalla całkowicie zdominowała mistrzostwa swojego kraju. Utytułowana Szwedka triumfowała na trzech dystansach i udowodniła, że jest w formie, która może jej pozwolić na walkę o medale mistrzostw świata w Lahti. W biegu na 10 kilometrów klasykiem Kalla wypracowała sobie ponad minutę zapasu nad drugą na mecie Idą Ingemarsdotter, ale w niedzielnym skiathlonie ta różnica była jeszcze większa. Dwukrotna mistrzyni olimpijska minęła linię mety w biegu łączonym 7,5 + 7,5 km półtorej minuty wcześniej niż srebrna medalistka Stina Nilsson. Trzecie miejsce zajęła Emma Wiken, ale jej strata do triumfatorki to niemal dwie minuty.

Dla Kalli były to odpowiednio 23. i 24. indywidualne medale mistrzostw Szwecji. 29-letnia biegaczka nie ukrywa, że jej forma cały czas rośnie i jest doskonale przygotowana do mistrzostw świata, które za dwa tygodnie rozpoczną się w Lahti. Zdaniem rodzimych mediów czempionat globu będzie właśnie pojedynkiem pomiędzy Marit Bjoergen i Kallą. – Zwycięstwo Kalli było zdecydowanie bardziej efektowne i nie ma wątpliwości, że te dwie biegaczki będą rozgrywać pojedynki podczas MŚ na tych dystansach, na których będą startować – komentują dziennikarze SVT.

Charlotte Kalla do dwóch medali indywidualnych dołożyła także złoto w sztafecie 3×5 kilometrów.

Wyniku biegu łączonego

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym

Źródło: inf. własna / fis-ski.com

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.