Charlotte Kalla wraca do treningów z kadrą, ale postawiła warunek

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Po dwóch latach indywidualnych treningów Charlotte Kalla podjęła decyzję, że do Mistrzostw Świata w Seefeld będzie przygotowywała się z kadrą. Postawiła jednak warunek, że jej trener ma zostać szkoleniowcem reprezentacji.

Do Mistrzostw Świata w Lahti oraz do igrzysk w Pjongczangu Charlotte Kalla przygotowywała się indywidualnie. To przyniosło pożądany efekt, bo ze wspomnianych wyżej imprez wracała z workiem medali. W Korei zdobyła też swój drugi tytuł mistrzyni olimpijskiej. Teraz postanowiła jednak wrócić do treningów z kadrą. Postawiła jednak jeden warunek. – Magnus Ingesson zostaje teraz trenerem kadry narodowej – twardo postawiła sprawę Kalla. I tak też się stało. Jej indywidualny szkoleniowiec powróci po ośmiu latach na stanowisko szkoleniowca szwedzkiej reprezentacji biegaczek. – Magnus ma wielkie doświadczenie i chce podzielić się nim z innymi biegaczkami – powiedziała Kalla. – Nie martwię się tym, że teraz nie będzie się już skupiał tylko na mnie. Gdybym wiedziała, że to może źle wpłynąć na moje przygotowania, nie zdecydowałabym się na to rozwiązania. Myślę, że wszyscy na tym wygramy – dodała.

– Nie mogę się doczekać przygotowań do nowego sezonu i mistrzostw świata – powiedziała Stina Nilsson. Zmiany na stanowiskach trenerskich zaszły także w męskiej reprezentacji Szwecji. Ola Ravald i Johan Granath nie będą już pełnili tej funkcji. Rikard Grip zostanie natomiast menadżerem drużyny narodowej i postara się w najbliższych tygodniach zatrudnić szkoleniowców, którzy pozwolą wzmocnić szwedzką drużynę, która w ostatnim sezonie wypadła słabo.

Źródło: eposten.se / aftonbladet.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.