Charlotte Kalla opowiedziała o planach na przyszłość. „Igrzyska w Pjongczang będą prawdopodobnie ostatnimi w mojej karierze”

Charlotte Kalla udzieliła wywiadu dla szwedzkiego dziennika Expressen. Szwedka opowiedziała w nim o swoich planach na przyszłość i zdradziła kiedy prawdopodobnie odwiesi narty na „kołek”.

Charlotte Kalla jest jedną z najbardziej utytułowanych szwedzkich biegaczek w historii. 30-latka pięciokrotnie stawała na podium igrzysk olimpijskich i aż dwunastokrotnie zdobywała medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Szwedce do pełni szczęścia brakuje tylko kryształowej kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce na koniec sezonu).

W rozmowie z Tomasem Petterssonem z dziennika Expressen Kalla przyznała, że nie wybiega zbyt daleko w przyszłość i mierzy co najwyżej w mistrzostwa świata w Seefeld, które odbędą się w 2019 roku. – Nie wiem kiedy moja kariera dobiegnie końca, ale wydaje mi się, że igrzyska olimpijskie w Pjongczang będą prawdopodobnie ostatnimi, w których wystartuję – mówi Kalla. – Teraz jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy to rzeczywiście będą ostatnie zawody. Trudno mi sobie wyobrazić koniec kariery – dodaje.

Szwedzka biegaczka zdradziła także, iż jest w bardzo dobrej formie fizycznej i okres przygotowawczy przebiegał na razie bez większych problemów. – Czuję, że moje ciało jest dobrze przygotowane. Wszystko przebiegało zgodnie z planem – od żywienia po trening. Moje ciało doskonale zareagowało i efektem tego były wyniki, które osiągnęłam w Norwegii – tłumaczy Kalla.

Igrzyska olimpijskie w Pjonczang będą dla Szwedki trzecimi w karierze. Najbardziej udane były do tej pory dla Kalli zawody w Soczi, z których przywiozła trzy medale (złoty i dwa srebrne). W Korei Południowej Kalla swojej największej nadziei na medal będzie mogła upatrywać w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym i w biegu łączonym, a także w sztafecie 4x 5 kilometrów.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *