Charlotte Kalla odpuszcza kolejne zawody Pucharu Świata

Charlotte-Kalla

Charlotte Kalla nie pojawi się w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Szwedka, która w Lillehammer nie wystartowała z powodu kłopotów kardiologicznych, nie będzie biegała także w szwajcarskim Davos. Na razie nie wiadomo kiedy Kalla powróci do rywalizacji pucharowej.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska, po nagłym załamaniu formy podczas zawodów w Kuusamo, udała się na badania do klinki w Sztokholmie. Tam stwierdzono u Szwedki migotanie przedsionków. Stało się jasne, że Charlotte Kalla dość szybko nie powróci do Pucharu Świata, aby nie ryzykować pogorszenia stanu zdrowia. Trener Szwedki mówił po testach wytrzymałościowych, że nie ma żadnych przeciwwskazań do dalszego uprawiania sportu. –  Wszystkie wyniki pracy serca były w normie. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Dmuchamy jednak na zimne i Charlotte na razie bardzo lekko trenuje unikając większych wysiłków – powiedział Magnus Ignesson.

Z informacji uzyskanych przez dziennik Aftonbladet wynika, że Kalla opuści zawody w Davos. – Wczoraj zdecydowaliśmy, że Charlotte na pewno będzie nieobecna w Davos w dniach 10-11 grudnia m.in. z powodu wysokości nad poziomem morza, a później zobaczymy. Jeszcze nie zastanawialiśmy się nad datą powrotu do rywalizacji. Jedyną rzeczą, której jesteśmy pewni jest nieobecność w Davos – tłumaczy Ignesson.

Przypomnijmy, że w pierwszych zawodach Pucharu Świata Charlotte Kalla zajęła dopiero 75. miejsce podczas biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Kuusamo.

Źródło: Aftonbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.