fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Charlotte Kalla nie zaliczy zawodów w swojej ojczyźnie do udanych. Rozgrywane w ubiegłym tygodniu biegi w Falun Szwedka zakończyła na dziewiątej i siódmej lokacie, co było sporym rozczarowaniem zarówno dla niej, jak i dla kibiców.

Mistrzyni świata z Falun miała na trasie niedzielnego biegu powalczyć o zwycięstwo z Therese Johaug. Charlotte Kalla nie potrafiła jednak utrzymać tempa Norweżek i bardzo szybko odpadła z walki o zwycięstwo, przeżywając spory kryzys w połowie pierwszego okrążenia. Szwedka liczyła na jeden z najlepszych wyników w sezonie, a skończyła na dziewiątym miejscu.

Reprezentantka Szwecji w związku ze swoją słabszą formą zdecydowała, że nie przyjedzie do Finlandii, aby rywalizować w Lahti. Kalla ma w tym czasie skupić się na spokojnych treningach, aby w lepszej dyspozycji powrócić na Ski Tour Kanada, czyli marcowe zawody w kraju Klonowego Liścia. – Muszę mieć czas żeby odpowiednio przygotować się do cyklu startów w Kanadzie, które zakończą tegoroczny Puchar Świata – powiedziała Szwedka.

Kalla w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest czwarta.

Źródło: SVT, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.