Charlotta Kalla miała migotanie przedsionków serca

Charlotte-KallaNiezbyt dobre informacje docierają do nas ze Szwecji. Wicemistrzyni olimpijska z Sochi na 10 km stylem klasycznym w niedzielnym biegu doznała migotania przedsionków serca.

W minioną niedzielę w Kuusamo odbył się pierwszy bieg dystansowy w tym sezonie. Charlotte Kalla startowała kilka numerów po najlepszych zawodniczkach. Realizator właściwie w ogóle jej nie pokazywał, przez co wydawało się, że mogła nie wystartować. Kiedy najlepsze biegaczki dobiegły do mety, w telewizji ujrzeliśmy niesamowicie zmęczoną Szwedkę, która właściwie szła, a nie biegła. – Po 2,5 km byłam całkowicie bezsilna. To było bardzo frustrujące uczucie. Byłam bardzo zmęczona i wyczerpana po dystansie, który powinnam pokonać normalnie – wspomina Charlotte Kalla. Mistrzyni świata z Falun nie zobaczymy w Lillehammer, bo jej organizm wymaga lekkiej regeneracji.

Kalla we wtorek i środę przeszła szereg badań, które wykazały dobre wyniki. Jednak lekarze doszli do jednego wniosku. – Charlotte słabiej wypadła, ponieważ miała migotanie przedsionków serca – powiedział lekarz reprezentacji Per Andersson. To pierwsza taka dolegliwość u biegaczki, więc nie ma większych powodów do paniki. Kalla może wrócić do treningów i konkurować na najwyższym światowym poziomie. – Całe szczęście, że miałam na sobie pulsometr – dodaje Charlotte i dziękuje wszystkim, którzy zwracali się do niej ciepłymi słowami za pomocą portali społecznościowych.

Źródło: Expressen.se

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Charlotta Kalla miała migotanie przedsionków serca

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.