Cestimir Kozisek i Klara Ulrichova z tytułami mistrzów Czech

W minioną niedzielę nasi południowi sąsiedzi rozegrali krajowe mistrzostwa w skokach narciarskich. Po tytuł czeskiego czempiona na skoczni normalnej sięgnął Cestimir Kozisek. Wśród pań triumfowała Klara Ulrichova.

Mistrzostwa Czech odbyły się we Frenstacie pod Radhostem na skoczni HS 106. Wśród mężczyzn najlepszą dyspozycję zaprezentował Cestmir Kozisek, który na swoim koncie zapisał próby o długościach 106 i 94 metrów. Tuż za nim uplasował się Viktor Polasek, który osiągnął 103 metry oraz 94,5 metra. Po skokach na 101. metr i 50. centymetr oraz 94. metr i 50. centymetr na najniższym stopniu podium stanął Filip Sakala. Czołową piątkę uzupełnili kolejno: Benedik Holub (94,5 / 93 m) i Frantisek Holik (97 / 85 m). W zmaganiach z powodu kontuzji nie brał udziału Roman Koudelka.

– To był dla mnie długi tydzień. Najpierw skończyłem studia z wychowania fizycznego na Uniwersytecie Karola, potem skakałem na zawodach LPK w Wiśle, zaś dziś zdobyłem krajowy czempionat we Frenstacie – tuż po dekoracji medalowej mówił świeżo upieczony mistrz Czech.

Spośród pań najlepsza okazała się Klara Ulrichova. 15-latka zapewniła sobie wygraną oddając skoki o długościach 101,5 i 98,5 metra. Oczko niżej uplasowała się Karolina Indrackova, która lądowała na 100. oraz 90. metrze obiektu. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Stepankę Ptackovą, która osiągnęła 90,5 metra i 78 metrów. Najlepszą piątkę domknęły: czwarta Zdena Pesatowa (83,5 / 72 m) oraz piąta Tereza Koldovska (54 / 48,5 m).

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Pełne wyniki zawodów kobiet

Źródło: czech-ski.com