Brice Roger kontuzjowany po wypadku na treningu

fot. Sarah (smcgee) via flickr.com / CC BY NC

fot. Sarah (smcgee) via flickr.com / CC BY NC

Podczas gdy francuscy alpejczycy specjalizujący się w slalomie koncentrują się na zawodach Pucharu Świata w Levi, które odbędą się w najbliższą niedzielę, szybkościowcy trenują już w Stanach Zjednoczonych z myślą o rywalizacji w Lake Louise. Niestety wypadek podczas treningu w Copper Mountain zaliczył Brice Roger, którego czeka teraz przynajmniej miesięczna przerwa.

Brice Roger, który ma na swoim koncie dwa miejsca na podium w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim w supergigancie, w zawodach tego cyklu na kontynencie północnoamerykańskim nie wystąpi z powodu urazu, którego doznał podczas jednego z treningów francuskiej kadry w Copper Mountain. Francuz złamał kość łokciową w prawej ręce i będzie musiał wrócić do Francji, gdzie w tym tygodniu przejdzie operację. Jak informuje Francuska Federacja Narciarska (FFS), jego przerwa od treningów potrwa ok. 30 dni.

Zawody w Lake Louise zaplanowane są na 24-25 listopada i poprzedzone będą trzema oficjalnymi treningami zjazdu. Dziś ma odbyć się tam kontrola śniegu przez FIS, która oceni czy trasa jest wystarczająco dobrze przygotowana, aby mogły być tam rozegrane zawody PŚ.

Źródło: FFS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.