Bolszunow już nie musi czekać. Kryształowa Kula dotarła do Rosji

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Po ponad trzech miesiącach oczekiwań Aleksander Bolszunow w końcu otrzymał Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020. Rosjanin swoją nagrodę odebrał podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się Moskwie.

Miniony sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich był wyjątkowy, bowiem zakończył się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, przez co nie mogła odbyć się tradycyjna ceremonia wręczenia nagród. W związku z tym zawodnicy, którzy zdobyli Kryształowe Kule, musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoje trofea ponad trzy miesiące.

Po wielu tygodniach Międzynarodowa Federacja Narciarska w końcu dostarczyła nagrody triumfatorom poszczególnych kategorii, wśród których znalazł się zwycięzca klasyfikacji generalnej i klasyfikacji dystansowej Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 – Rosjanin Aleksander Bolszunow. Reprezentant Sbornej dużą Kryształową Kulę i małą Kryształową Kulę za biegi dystansowe odebrał podczas ceremonii w Moskwie z rąk Andrieja Bokariewa.

23-latek przy okazji wręczenia nagród miał możliwość, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach. Rosjanin przyznał, że emocje, które towarzyszyły mu po zdobycie Kryształowej Kuli, już dawno opadły. – Szczerze mówiąc już zapomniałem, jak potoczył się tamten sezon. Emocje opadły i pojawiły się nowe cele w mojej głowie. Staram się robić wszystko, aby zdobyć kolejną Kryształową Kulę i mieć okazję, aby odebrać ją tak, jak należy, czyli po ostatnim etapie Pucharu Świata i doświadczyć prawdziwych emocji – powiedział Bolszunow cytowany przez TASS.

Źródło: TASS