Bjoerndalen i Domraczewa z misją Pekin 2022

fot.: olympics.nbcsports.com

Chińska Federacja Biathlonu dokonała ogromnego wzmocnienia z myślą o zimowych igrzyskach olimpijskich, które w 2022 roku odbędą się w Pekinie. Azjaci na stanowiskach trenerskich zatrudnili dwoje wybitnych biathlonistów: Ole Einara Bjoerndalena i Darię Domraczewą. To oni mają wprowadzić chiński biathlon na wyższy poziom.

Daria Domraczewa i Ole Einar Bjoerndalen to wybitna para biathlonistów, która swoje doświadczenie z występów indywidualnych i bogatej kariery będzie mogła teraz przełożyć na pracę z chińskimi sportowcami. Białorusinka i Norweg w najbliższych dniach dołączą do sztabu szkoleniowego reprezentacji Chin i postarają się ponownie wprowadzić biathlonistów z Państwa Środka na sportowe “salony”. Bjoerndalen został trenerem głównym, a Domraczewa będzie zajmować się kadrą kobiet.

 – Z przyjemnością ogłaszam, że rozpoczynam pracę z chińską kadrą biathlonową. To młody zespół z dużymi ambicjami i ze sporym potencjałem. Wraz z Daria jesteśmy zmotywowani do tego, aby dzielić się swoim doświadczeniem. Naszym celem jest zbudowanie profesjonalnego zespołu i pomoc zawodnikom w wykorzystaniu ich pełnego potencjału – napisał Bjoerndalen na Instagramie.

Zatrudnienie Domraczewej i Bjoerndalena to kolejne wzmocnienie kadry Chin przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. W sztabie reprezentacji jest już były trener Polek Tobias Torgersen oraz specjalista od treningu strzeleckiego w biathlonie Jean-Pierre Amat. Trenerzy mają z kim pracować, bowiem w Chinach pojawiła się grupa utalentowanych zawodników, którzy z powodzeniem rywalizowali na juniorskich mistrzostwach świata. Za trzy lata to takie biathlonistki jak Fenqi Meng oraz Yuanmeng Chu mają stanowić o sile kadry.

Źródło: Instagram.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.