Biegun i Stękała z powrotem włączeni do reprezentacji

Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała wrócili do trenowania z reprezentacją Polski w skokach narciarskich. Zostali z niej oddaleni w październiku po decyzji PZN z powodu zbyt małego zaangażowania, a co za tym idzie, słabych występów.

Andrzej Stękała oraz Krzysztof Biegun to skoczkowie, którzy mają na swoim koncie pewne sukcesy w Pucharze Świata. Pierwszy z nich regularnie punktował w sezonie 2015/16, raz zajmując wysokie 6. miejsce, a także zaliczając imponujący rekord życiowy w długości lotu – 235m. Drugi z nich wygrał inaugurację PŚ w Klingenthal w 2013 r. stając się przez chwilę liderem klasyfikacji generalnej. Jednak ostatnie lata skoczkowie ci nie mogą zaliczyć do udanych, nie radzili sobie nawet w Pucharze Kontynentalnym.

Słaba postawa tej dwójki oraz niedostateczne zaangażowanie poskutkowało wnioskiem Stefana Horngachera o oddalenie ich z kadry B, który został zaakceptowany przez związek. Przez ten czas nie byli więc finansowani przez PZN i trenować mogli jedynie z własnych środków.

Mimo to, Stękała i Biegun oznajmili, że nie chcą zrezygnować, lecz będą walczyć o powrót do kadry. I tak się stało. Obaj wznowili treningi i są zdeterminowani do dalszej pracy. Na ten moment trenują w Austrii razem z reprezentacją juniorów.

Źródło: sport.pl, sportowefakty.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.