Biegowy Puchar Świata zawita do USA!

fot: wikipedia

fot: wikipedia

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła w piątek, że w sezonie 2019/2020 zawody Pucharu Świata odbędą się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Minneapolis. Tym samym Puchar Świata powróci do USA po dziewiętnastu latach oczekiwań, bowiem ostatni raz zawody najwyższej rangi odbyły się tam w 2001 roku.

Amerykańscy kibice ponownie będą mieli okazję, aby podziwiać najlepszych biegaczy i najlepsze biegaczki świata w swojej ojczyźnie. Duża w tym zasługa Jessiki Diggins, która od wielu lat stanowi jedną z czołowych postaci światowego narciarstwa biegowego. 27-letnia biegaczka była swego rodzaju “kartą przetargową” w walce kandydatury Minneapolis o miejsce w kalendarzu Pucharu Świata i to właśnie ona poinformowała o decyzji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na jednym z portali społecznościowych.

– Bycie gospodarzem rundy Pucharu Świata jest dla nas szansą, aby pokazać biegaczom z całego świata jak gościnna jest Minnesota. Jestem dumna, że reprezentuję Minnesotę jako jedna z pierwszych zawodniczek, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich – mówi Diggins.

Zadowolenia z wyboru Minneapolis nie kryje także R.T. Rybak, były burmistrz Minneapolis i współprzewodniczący komitetu organizacyjnego. – Nadszedł czas na to, aby Minnesota po raz kolejny pokazała, że organizujemy duże imprezy lepiej niż ktokolwiek inny – tłumaczy Rybak.

Vegard Ulvang także jest zadowolony z tego, że Stany Zjednoczone znajdują się na ostatecznej liście. – Od wielu lat chcieliśmy zorganizować Puchar Świata w USA, ale nie mieliśmy żadnych gwarancji wsparcia finansowego. Teraz Amerykanie mają dobrych biegaczy i musimy wykorzystać to zainteresowanie – powiedział w rozmowie z NRK Ulvang.

Zawody w Minneapolis odbędą się w “The Trailhead”, nowym obiekcie w Theodore Wirth Park w Minneapolis, który znajduje się 30 mil na zachód od rodzinnego miasteczka Diggins nad brzegiem rzeki St. Croix.

Źródło: teamusa.org, NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.