Biegi: Trzykrotny medalista mistrzostw świata zakończył karierę

picssr.com

picssr.com

Czterdziestopięcioletni szwedzki biegacz narciarski i biathlonista Jörgen Brink ogłosił w ubiegły weekend zakończenie swojej narciarskiej kariery. Jego ostatnim startem były długodystansowe zawody w fińskim Levi.

Brink to zdobywca trzech brązowych medali podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme w 2003 roku – zajmował trzecie miejsca w biegu łączonym, rywalizacji na 50 kilometrów stylem dowolnym i wraz z kolegami w sztafecie. To właśnie występ sztafetowy był najbardziej pamiętny w jego wykonaniu. Szwed biegł na ostatniej zmianie i mimo gwałtownego osłabnięcia pod koniec trasy zdołał obronić brązowy krążek.

 – W ciągu mojej kariery przeżywałem wzloty na sam szczyt i upadki w głębokie doły, a także wiele uczuć pomiędzy tymi skrajnymi. Były sukcesy, które przechodziły w załamania formy. Jednak wytrwałość i cierpliwość pomagały mi w tych chwilach – napisał Szwed w swoim pożegnalnym wpisie na Instagramie.

Na przełomie pierwszych dwóch dekad XXI wieku Brink próbował swych sił w biathlonie (bez większych sukcesów), a następnie w narciarskich biegach długodystansowych. Trzy razy z rzędu zwyciężał w Biegu Wazów – od 2010 do 2012 roku. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata uzyskiwał w sezonie 2002/03 – zajął 3. miejsce w generalnej klasyfikacji, trzy razy stawał wtedy na podium. W karierze ta sztuka udawała mu się jeszcze dwukrotnie.

źródło: dagbladet.no/Instagram 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.