Bieg Piastów na antenach TVP Polonia i TVP Sport

fot: bieg-piastow.pl

fot: bieg-piastow.pl

Już jutro odbędzie się bieg na 50 kilometrów stylem klasycznym podczas 41. edycji Biegu Piastów. Udział w zawodach potwierdziła Justyna Kowalczyk, która przebywa w Polsce i trenuje na trasach Polany Jakuszyckiej. Transmisje z tego wydarzenia będzie można śledzić w TVP Sport i na antenie TVP Polonia.

Bieg Piastów od lat przyciąga na Polanę Jakuszycką amatorów biegania na nartach, ale także zawodowców, którzy chcą sprawdzić się na różnych dystansach pokonywanych obiema technikami. Od 2008 roku Festiwal Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.  W tym roku odbędzie się już 41. edycja tego przedsięwzięcia i będzie ona wyjątkowa. Start w zawodach zapowiedziała bowiem Justyna Kowalczyk, która od wielu lat chciała wystartować na Polanie Jakuszyckiej, ale w tym okresie walczyła w Pucharze Świata. Tym razem biegaczka z Kasiny Wielkiej zaraz po zawodach sztafetowych na mistrzostwach świata udała się na lotnisko i przybyła do Polski.

Transmisje z Biegu Piastów przeprowadzi Telewizja Polska, a relację będzie można obejrzeć na antenach TVP Sport i TVP Polonia. Zawodnicy, którzy będą rywalizowali na dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym, powalczą o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Puchar TVP Polonia. Początek biegu o godzinie 9:00

Źródło: TVP.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.