Biathlonowi juniorzy przygotowują się do zimy. “Wiedzą co zrobić, aby być najlepszym”

Nie tylko pierwsze kadry sportowców zimowych przygotowują się do sezonu olimpijskiego. Za młodzieżową kadrą biathlonu zgrupowanie w rumuńskim Cheile Gradistei. Trenerka Nadia Biełowa jest zadowolona z postępów. – Najważniejsze, że wiedzą co zrobić, aby być najlepszym – powiedziała Biełowa.

Nadia Biełowa już drugi rok pracuje z polską młodzieżową kadrą biathlonową. Pod jej wodzą Kamila Żuk sięgnęła w minionym sezonie bo brązowy medal Mistrzostw Europu Juniorów. Teraz medalistka trenuje z nowym szkoleniowcem w kadrze A. Biełowa skupia się jednak na rozwoju zaplecza i przygotowuje młodzież do sezonu olimpijskiego. – Cele są realizowane w całości. Niektórzy mieli drobne kontuzje, lecz nie zaważyło to na wykonaniu planów treningowych. Pracuję z tą grupą drugi rok i widzę jak wiele się zmieniło zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Zawodnicy i zawodniczki są już gotowi do realizacji większych objętości treningowych – powiedział Polskiemu Związkowi Biathlonu Nadia Biełowa.

W nadchodzący weekend przed zawodnikami sprawdzian podczas mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach, które odbędą się w Dusznikach-Zdroju. Właśnie tam odbędzie się też wrześniowe zgrupowanie. Miesiąc później Biełowa zabierze swoich sportowców do Ramsau, gdzie pierwszy raz pobiegają na nartach. – Nasze główne zawody w sezonie zimowym to Mistrzostwa Świata Juniorów w Otepaa i Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce. Wszystkie inne starty włączając w to Puchar IBU juniorów w Dusznikach-Zdroju będą wyłącznie sprawdzianami przed najważniejszymi zawodami – zapowiedziała Biełowa. Miejmy nadzieję, że wszystkie cele uda się spełnić.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.