Biathlonowe kadry Polaków powołane. Greis na pierwszy obóz zabierze osiem zawodniczek

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Polski Związek Biathlonu przedstawił kadry na nadchodzący sezon 2020/2021. Cztery panie oraz czterech panów powołano do grup narodowych. Michael Greis na pierwszy obóz zabierze jednak osiem zawodniczek.

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu przyznał powołania do kadr na sezon 2020/2021. W kadrze A kobiet prowadzonej przez Michaela Greisa znalazły się cztery zawodniczki: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut oraz Joanna Jakieła. Skład grupy narodowej pań nie zmienił się w porównaniu do poprzedniego roku. Pierwszy obóz przygotowawczy odbędzie się w dniach 5-18 czerwca. Do Dusznik-Zdroju Greis zamierza zabrać jednak osiem zawodniczek. Do jego podopiecznych dołączą Magdalena Gwizdoń, Anna Mąka, Karolina Pitoń i Natalia Tomaszewska, które znalazły się w kadrze B.

Nowy szkoleniowiec Anders Bratli będzie miał pod swoją opieką czterech zawodników. Powołania otrzymali: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec i Marcin Szwajnos. Dla ostatniego z wymienionych będzie to pierwszy rok treningów w kadrze A. Grupa Bratliego przygotowania rozpoczęła dziś, 2 czerwca, a zakończy jedenastego. Panowie, tak jak panie, sezon przygotowawczy rozpoczęli od Dusznik-Zdroju.

Kolejny sezon kadrą B kierować będzie Adam Jakieła. Do tej grupy powołano 5 zawodniczek oraz 5 zawodników. Oprócz wspomnianych wcześniej biathlonistek w kadrze trenera Jakieły znalazła się również Kamila Cichoń. Wśród panów są natomiast Mateusz Janik, Tomasz Jakieła, Łukasz Sidorowicz, Przemysław Pancerz, Tadeusz Nędza-Kubiniec i Wojciech Skorusa. Biathloniści grupy B rozpoczęli przygotowania wspólnie z kadrą Andersa Bratliego.

Kadra młodzieżowa przygotowania rozpocznie w połowie czerwca od treningów w Bydgoszczy. Tak jak w poprzednim sezonie, opiekunem pań będzie Łukasz Słonina, zaś panów Rafał Lepel. Powołania do grupy młodzieżowej w tym roku otrzymali: Magda Piczura, Daria Gembicka, Patrycja Stanek, Klaudia Topór, Anna Nędza-Kubiniec, Justyna Panterałka, Marcin Zawół, Jan Guńka, Konrad Badacz, Hubert Matusik, Bartosz Penkała, Wojciech Filip oraz Wojciech Janik.

Źródło: PZBiath

Obserwuj