Biathloniści trenują w Chorwacji

W środę wczesnym rankiem na kilkudniowe zgrupowanie w Chorwacji wyruszyła sześcioosobowa grupa polskich biathlonistów. Podczas pierwszego obozu przygotowującego do sezonu 2019/20 podopieczni trenera Adama Kołodziejczyka skupią się na jeździe na rowerze.

W położonym nad Morzem Adriatyckim Rabacu kadrowicze przebywać będą do 14 maja. – Nie jest to może Majorka, na której polskie biathlonistki były dwa lata temu, ale jest to jednak południe Europy. Miejsce zapowiada się na urokliwe, spodziewamy się dobrej pogody. Jest poza sezonem, więc ruch na drogach powinien być mniejszy. To ważne, bo nie przewidujemy innego środka treningowego niż jazda na rowerze. Nie bierzemy w ogóle karabinów – powiedział trener Kołodziejczyk.

Powołanie na pierwsze zgrupowanie otrzymało sześciu zawodników. Czterech z nich – Grzegorz Guzik, Mateusz Janik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek – to członkowie kadry A. Pozostałych dwóch znalazło się w grupie, która przygotowywać się będzie pod kątem startów w zawodach Pucharu IBU. – Zależy mi na ścisłej współpracy z kadrą B prowadzoną przez trenera Adama Jakiełę. Dlatego w części zgrupowań kadry A uczestniczyć będą zawodnicy z tej grupy. Do Chorwacji zabieramy Tomasza Jakiełę i Marcina Szwajnosa – powiedział Kołodziejczyk.

– Działamy w systemie olimpijskim, jesteśmy więc w drugim roku czterolecia. Mamy opracowane ramowe plany i zgodnie z klasyką przez pierwsze trzy okresy przygotowawcze obciążenia treningowe rosną, żeby w ostatnim roku trochę zluzować. Wczytujemy się w dzienniczki treningowe, analizujemy co w przypadku poszczególnych zawodników należałoby poprawić i szukamy rozwiązań – dodał.

Po powrocie z Chorwacji biathloniści otrzymają tylko kilka dni wolnego. Już 20 maja rozpocznie się bowiem obóz strzelecki w Ustce. W zgrupowaniu tym uczestniczyć będzie również kadra kobiet, która przygotowania rozpocznie już bez trenerki Nadii Biełowej. Ukrainka ze względu na pogarszający się stan zdrowia zmuszona była zrezygnować z prowadzenia Polek. Trwają poszukiwania nowego opiekuna kadry seniorek, do tego czasu funkcję trenera sprawować będzie Adam Kołodziejczyk.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.