Biathlon: Weronika Nowakowska zostanie mamą i kończy karierę?

fot. facebook.com/biathlonistka
fot. facebook.com/biathlonistka

Czwarta zawodniczka tegorocznych biathlonowych mistrzostw świata w sztafecie Weronika Nowakowska, ogłosiła po wczorajszych zawodach, że spodziewa się dziecka. To definitywnie ucina spekulacje na temat kontynuacji kariery wicemistrzyni świata w sprincie sprzed roku.

Dwukrotna medalistka mistrzostw świata sprzed roku Weronika Nowakowska, podała dzisiaj do wiadomości publicznej informację, że spodziewa się dziecka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zrobiła to kilka godzin po zakończeniu rywalizacji sztafet podczas mistrzostw świata. Weronika wypadła w niej dość słabo biegowo. Teraz znamy tego powody. Nowakowska napisała na swoim profilu na Facebooku: – Ubiegły sezon dwa medale mistrzostw świata, w tym podwójne szczęście które noszę pod sercem. Zatem wszystkie zagadki zostały rozwiązane.

Nasza biathlonistka od początku sezonu nie radziła sobie najlepiej. Od pewnego czasu mówiła, że nie wystartuje następnej zimy. Teraz wydaje się to jak najbardziej oczywiste. Tym bardziej, że może to być ciąża bliźniacza. Wpis Weroniki można jednak zinterpretować, jako definitywne pożegnanie się z karierą biathlonistki. – Dziękuję dziewczynom za wspólnie napisany kawałek sportowej i nie tylko sportowej historii – pisała na Facebooku Nowakowska. Szczególnie znaczące są dwa ostatnie słowa: “THE END”. Pozostaje nam zaakceptować decyzję przyszłej mamy, pogratulować, życzyć zdrowia i podziękować za wspaniałe chwile.

werciawciazy

Źródło: facebook.com/biathlonistka/

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.