Biathlon: Trzykrotny mistrz świata ogłosił koniec kariery

fot. Petr Slavík/Český biatlon

fot. Petr Slavík/Český biatlon

Czeski biathlon wkrótce będzie biedniejszy o jedno znaczące nazwisko. Michal Šlesingr zdecydował, że po najbliższym sezonie zawiesi narty na kołek.

Trzykrotny mistrz świata Michal Šlesingr ogłosił, że najbliższa zima będzie ostatnią, w której zobaczymy go na trasach Pucharu Świata. – To pewne, sezon zimowy będzie dla mnie ostatni – powiedział w rozmowie z czeską federacją Šlesingr, który do sezonu przygotowuje się indywidualnie. Treningi w tym roku są dla niego wyjątkowe, bo narodziło mu się dziecko. – Żona miała przedwczesny poród, dlatego wszystko musiałem rzucić – przyznał. W szranki z kolegami z reprezentacji stanie już w najbliższy weekend, kiedy rozegrane zostaną mistrzostwa Czech.

Michal Šlesingr to złoty medalista w sztafecie z MŚ w Kontiolahti 2015. Jego indywidualne sukcesy podczas czempionaty to jednak dużo wcześniejszy okres, bo 2008 rok i MŚ w Rasen-Antholz. Właśnie tam został wicemistrzem świata w sprincie i sięgnął po brąz w biegu indywidualnym. W Pucharze Świata raz triumfował a dwanaście razy stawał na podium. Biathlon u naszych południowych sąsiadów jest bardzo popularny, dlatego odejście takiego zawodnika, wiąże się z ogromną stratą.

Źródło: www.biatlon.cz

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.