Biathlon: Szwedzi odsłonili karty na sezon 2019/2020

fot: Reuters

Szwedzi ogłosili skład zespołu, który w sezonie 2019/2020 będzie walczył o jak najlepsze wyniki w biathlonowym Pucharze Świata. W reprezentacji znalazło się sześć kobiet i pięciu mężczyzn z Hanną Oeberg i Sebastianem Samuelssonem na czele.

Szwedzka Federacja Biathlonu podała na swojej stronie internetowej listę zawodników i zawodniczek, którzy znajdą się w składzie pierwszej reprezentacji w sezonie 2019/2020. W tym gronie znalazło się jedenastu sportowców: sześć biathlonistek i pięciu biathlonistów.

Liderką kadry A będzie Hanna Oeberg, która w minionym sezonie uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a na mistrzostwach świata w Oestersund zdobyła dwa medale: złoty w biegu indywidualnym i srebrny w sztafecie. W zespole znalazło się także miejsce dla Mony Brorsson, Linn Persson, Emmy Nilsson, Anny Magnusson i Elviry Oeberg.

Reprezentację mężczyzn będzie tworzyć pięciu biathlonistów z Sebastianem Samuelssonem na czele. Oprócz 22-latka, dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Pjongczangu, w kadrze będą również Jesper Nelin, Torstein Stenerssen, Peppe Femling i Martin Ponsiluoma.

Źródło: nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.