Biathlon letni: Zawody w Wiesbaden przełożone na wrzesień

fot. Mateusz Król

Rok temu w Wiesbaden bardzo dobrze spisała się Monika Hojnisz-Staręga (fot. Mateusz Król)

Organizatorzy jednych z najciekawszych biathlonowych zmagań tego lata, City Biathlon Wiesbaden, oficjalnie potwierdzili przełożenie tej imprezy na ostatni weekend września. Z powodu stale trwającej pandemii koronawirusa (COVID-19) zawodnicy i widzowie będą musieli przestrzegać specjalnych zasad sanitarnych.

To już druga (ale jak zapewniają organizatorzy, ostateczna) zmiana terminu wydarzenia. City Biathlon Wiesbaden, w którym wezmą udział najlepsi biathloniści z dziesięciu czołowych nacji tej dyscypliny, miało pierwotnie odbyć się w maju. Sytuacja epidemiczna nie pozwoliła też na rozegranie zawodów przypominających swym konceptem zimowe World Team Challenge w sierpniu.

Jak donosi oficjalna strona eventu, zawody obejrzy ograniczona liczba widzów. Zmianie uległ też program rywalizacji – zostaną rozegrane jedynie najistotniejsze konkurencje, bez zmagań juniorskich. Zarówno zawodnicy, jak i widzowie zgromadzeni przy Wilhelmstraβe w Wiesbaden będą musieli przestrzegać tych samych standardów ochrony przed koronawirusem, jakie w czasie zawodów będą obowiązywać w Niemczech.

Rok temu w zawodach w Niemczech wzięła udział Monika Hojnisz-Staręga. Zajęła wówczas drugie miejsce. O tym, czy Polacy wystartują w tegorocznej edycji City Biathlon, dowiemy się z konferencji prasowej organizatora zaplanowanej na 11 sierpnia.

źródło: nordicmag.info/city-biathlon.com