Kamil Stcoh Zakopane

Trener polskiej kadry skoczków narciarskich, Łukasz Kruczek zdecydował, iż Kamil Stoch nie weźmie udziału w kolejnych konkursach Pucharu Świata, które rozgrywane będą w niemieckim Willingen. W tym czasie 28-latek będzie spokojnie trenował.

Gdzie dokładnie odbędą się treningi jeszcze nie wiadomo. Gotowa jest np. skocznia Skalite w Szczyrku. Jak informuje Przegląd Sportowy, na wypadek gdyby nie można było skakać w Polsce to jest zamysł, aby na treningi wybrać się do słoweńskiej Planicy. Wielkimi krokami zbliżają się przecież zawody na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Piorytetem dla Polaków są też styczniowe Mistrzostwa Świata w lotach. Lider polskiej kadry jest jednak wyraźnie daleki od swojej optymalnej formy. Również treningi jakie odbył w Ramsau (bezpośrednio po konkursie w Innsbrucku), nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Mamy zatem nadzieję, że odpuszczenie konkursów w Willingen przyniesie zdecydowaną poprawę u naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Kamilowi przyda się także psychiczny odpoczynek od startów, gdyż sygnalizował po dzisiejszych kwalifikacjach, że mentalnie jest trochę zmęczony. Trzymamy zatem kciuki.

Źródło: Przegląd Sportowy / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.