Bez kadry A we francuskich skokach

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Francuski Związek Narciarski opublikował składy kadr w poszczególnych dyscyplinach. W skokach nie zdecydowano się na powołanie kadry A męskiej. Josephine Pagnier awansowała do najwyższej grupy wśród kobiet.

Do sezonu 2019/2020 najbardziej znany obecnie skoczek francuski Jonathan Learoyd będzie przygotowywał się w kadrze wspólnie ze swoim kolegą Mathisem Contamine. Francuski Związek Narciarski nie zdecydował się bowiem na powoływanie grupy A. W kadrze młodzieżowej znaleźli się: Alessandro Batby, Valentin Foubert oraz Jack White. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kobiecej reprezentacji, gdzie jednoosobową kadrę A stworzy Josephine Pagnier, która minionej zimy zdobyła 94 punkty Pucharu Świata.

– Moje cele na sezon 2019/2020 to dobre wyniki na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie oraz mistrzostwach świata juniorów. Myślę, że są to osiągalne cele, ale do tego będziemy musieli pracować – powiedziała w rozmowie z nordicmag.info Pagnier. W kobiecej kadrze B znalazły się: Oceane Avocat Gros, Julia Clair, Lea Lemare oraz Lucile Morat.

Źródło: nordicmag.info

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.