Będzie nowy ośrodek w Jakuszycach

sprinterka-biegi-narciarskie

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podpisało ze stowarzyszeniem Bieg Piastów, umowy niezbędne do budowy nowego ośrodka sportów zimowych w Jakuszycach. Inwestycja ma ruszyć między 2018 a 2020 rokiem. 

W poniedziałek, 5  września 2016 roku w końcu po wielu miesiącach negocjacji pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki a stowarzyszeniem Biegu Piastów doszło do podpisania umów, które umożliwiają budowę ośrodka sportowego w Jakuszycach. Jak donosi portal internetowy skipol.pl, stowarzyszenie musiało zrzec się gruntów pod inwestycje. W zamian w umowach zastrzegło sobie darmowe korzystanie z terenu w czasie organizowania przez nich zawodów sportowych. W posiadaniu stowarzyszenia pozostanie biało – czerwona wieża, garaż na ratraki oraz pas zieleni wzdłuż torów kolejowych.

Kaja Sznajdrowicz – dyrektor Biegu Piastów – jest zadowolona z efektów negocjacji z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki – Podpisaliśmy między innymi: umowę dzierżawy lokali, umowę współpracy udostępnienia, akty notarialne czy umowę dzierżawy i sprzedaży gruntów. Obowiązują od dziś, odbyło się już przejęcie majątku. Nie mieliśmy już dużego pola manewru, dlatego że większość kwestii uregulowana była w parafowanej miesiące temu umowie przedwstępnej. To jest jej kontynuacja. – poinformowała.

Teraz najważniejsze pytanie brzmi, kiedy na Polane Jakuszycką wjedzie ciężki sprzęt? Na razie trwa przetarg na projekt ośrodka, który muszą zaakceptować obydwie strony. Najwcześniej budowa może ruszyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Jednak jak sugeruje portal skipol.pl może się to stać nawet w 2020 roku.

Źródło: skipol.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.