Austriacy z najmocniejszym składem na PK w Stams

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Najlepsi austriaccy skoczkowie chcą sprawdzić swoją formę w zawodach. Nie wybierają się jednak na FIS Grand Prix do Rosji a wezmą udział w Pucharze Kontynentalnym w swoim kraju.

To rzadka sytuacja, chociaż w ostatnich latach się zdarzała. Austriacy z silnym składem na zawody Pucharu Kontynentalnego w Stams. Trener Heinz Kuttin oszczędza swoich zawodników przed dalekimi podróżami. Formę w “drugiej lidze” skoków sprawdzą Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Manuel Poppinger, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Mika Schwann, Markus Rupitsch, Thomas Lackner i Elias Tollinger. – Wierzę, że będą to bardzo interesujące dla publiczności. Zobaczą po raz kolejny w Stams elitę światową – mówił Kuttin.

W konkursach Pucharu Kontynentalnego w Stams udział zgłosiło dwanaście reprezentacji. Poza znanymi austriackimi skoczkami wystąpią także inne słynne nazwiska. Z Richardem Freitagiem i Domenem Prevcem na czele. Do Czajkowskiego Austriacy wysyłają czterech zawodników. O punkty powalczą tam Markus Schiffner, Clemens Aigner, Florian Altenburger i Maksymilian Steiner.

Źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.