Austriacy u progu nowego sezonu

fot. Anna Felska

(fot. Anna Felska)

Austriacki Związek Narciarski uczcił rozpoczęcie nowego sezonu prezentacją kolekcji letnich strojów sygnowanych własnym logiem. O planach na nadchodzącą kampanię wypowiedzieli się dyrektor sportowy Hans Pum oraz aktualny mistrz świata z Lahti, skoczek Stefan Kraft.

Najbliższy sezon będzie dla austriackich sportowców oraz kibiców stał pod znakiem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w dniach 19.02-3.03 w Seefeld. – Tuż po igrzyskach w Pjongczangu i poprzednim sezonie jesteśmy skoncentrowani na naszych kolejnych celach, które z pewnością sprowadzają się po części do sukcesów w domowych MŚ – mówił cytowany przez portal laola1.at Hans Pum. Podkreślał także, że prezentacja strojów letnich sygnowanych przez austriacką reprezentację nie ma jedynie celów wizerunkowych. Stroje są dopasowane do potrzeb treningu zawodników w taki sposób, by ułatwić im dogodne przygotowanie się do zimowych zmagań w czasie letnich obozów.

Ciepło o swoich kolegach z reprezentacji wypowiadał się lider kadry austriackich skoczków, Stefan Kraft. – Oczywiście mamy już w głowach swoje marzenia i plany na nowy sezon, ale na razie spotkaliśmy się porozmawiać – stwierdził 25-latek. – To dla nas okazja na spokojne wymienienie wakacyjnych wspomnień, czy typów na piłkarskie mistrzostwa świata.

Na prezentacji odbywającej się w Kufstein, pojawili się łącznie 344 przedstawiciele narciarstwa alpejskiego, biathlonu, biegów oraz skoków narciarskich, czy kombinacji norweskiej.

Źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.