Austriacy jednak z Gruberem na mistrzostwa świata

fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

Austriacki Związek Narciarski przedstawił skład kombinatorów norweskich na mistrzostwa świata w Seefeld. Największym zaskoczeniem w składzie jest obecność Bernharda Grubera.

Piątka zawodników była już pewna miejsca w reprezentacji na mistrzostwa świata w Seefeld. Byli to: czwarty zawodnik Pucharu Świata i lider klasyfikacji na najlepszego skoczka Franz-Josef Rehrl, zwycięzca Nordic Triple Mario Seidl, Lukas Klapfer, Lukas Greiderer i Martin Fritz. Znaleźli się oni w podstawowym składzie reprezentacji gospodarzy na najważniejszą imprezę sezonu.

O miejsce rezerwowe walczyli Bernhard Gruber i Wilhelm Denifl. Spośród weteranów wybrany został Gruber, który osiągał słabsze wyniki w Pucharze Świata od Denifla. Sześciokrotny medalista mistrzostw świata ma być gotowy do zastąpienia któregoś z kolegów w kadrze. Możliwe, że Gruber znajdzie się w składzie podczas zawodów drużynowych kończących zmagania kombinatorów na mistrzostwach.

Austriaccy kombinatorzy przed mistrzostwami świata będą trenować w Oberstdorfie. 22 lutego odbędzie się rywalizacja indywidualna na dużej skoczni w Innsbrucku.

źródło: laola1.at/kleinezeitung.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.