Austriaccy skoczkowie znowu trenują na lodzie

fot: oesv.at
fot: oesv.at

W piątek odbył się pierwszy trening austriackich skoczków w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podobnie jak w ubiegłym roku Heinz Kuttin wybrał niekonwencjonalny sposób trenowania. Wysłał swoich podopiecznych do Akademii Red Bulla w Liefering na lodowisko.

Od środy do piątku Stefan Kraft wraz z resztą austriackiej drużyny założyli łyżwy i w ramach treningu uczyli się grać w hokeja. Trzy dni na lodowisku wymagały od nich intensywnego wysiłku fizycznego. – Trening przygotowawczy jest bardzo wymagający i do wakacji trzeba konsekwentnie pracować. Trening hokeja powinien ich na to przygotować. Jest on idealny do ćwiczenia koordynacji i kondycji. Nie do uwierzenia jest jak bardzo potrafi być to meczące, jeśli daje się z siebie wszystko. Równie ciekawe są stosunki w drużynie pomiędzy sportowcami i trenerami, którzy jednoczą się i wspierają, gdy gra nabiera tempa. Dla zawodników była to ciekawa i dobra zamiana – powiedział trener Heinz Kuttin

Manuel Fettner również był zadowolony ze zamiany butów do skoków na łyżwy do hokeja. – To był bardzo ciekawy trening, poziom w porównaniu do zeszłorocznego był o wiele wyższy. Przyjechałem prosto z treningów w naszej bazie, więc byłem idealnie przygotowany fizycznie. To był dobry wstęp do przygotowań, bardzo męczący, ale również interesujący – powiedział skoczek.

źródło: oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.