Aniela Sawicka wkrótce wróci na stok

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

Młoda polska alpejka Aniela Sawicka nareszcie otrzymała pozwolenie na powrót do treningu w pełnym zakresie po kontuzji zerwania więzadeł. 17-letnia zawodniczka już wkrótce będzie mogła po raz pierwszy od kilku miesięcy trenować na narciarskim stoku.

Poprzedni sezon był dla Sawickiej pierwszym, w kategorii junior A, a co za tym idzie pierwszym, w którym startowała także z seniorami w zawodach FIS. Dobre starty w grudniu i styczniu (w tym jedno zwycięstwo w zawodach juniorskich w Alleghe we Włoszech) zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbywały się w Davos. Tam niestety Aniela nie miała szczęścia i doznała kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Po dwóch miesiącach więzadło zostało zrekonstruowane, a następnie rozpoczęła się żmudna rehabilitacja. Ciężka praca przyniosła efekty, bo wreszcie Aniela dostała pozwolenie na powrót na stok, o czym poinformowała na swojej stronie na facebooku.

Na sezon 2018/2019 Aniela Sawicka została wraz z pięcioma innymi zawodniczkami włączona do Kadry Narodowej Juniorek, której trenerem jest Wojciech Szczepanik.

Źródło: facebook.com/anielasawicka2

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.