Andreas Wellinger wraca do gry. Mistrz olimpijski bezkonkurencyjny w Niemczech

Fot. M. Król

Polacy rozegrali swoje krajowe mistrzostwa na tygodniu, a w sobotę o tytuł czempiona kraju walczyli Niemcy. W rywalizacji mężczyzn po złoto sięgnął Andreas Wellinger, a wśród kobiet triumfowała Selina Freitag.

Fot. M. Król

Andreas Wellinger od początku tegorocznego sezonu letnie pokazywał, że wrócił do lepszego skakania. Im bliżej zimy, tym jego forma zwyżkowała. Teraz potwierdził to na krajowym podwórku. W Hinterzarten sięgnął po tytuł mistrza Niemiec po skokach na 110,5 oraz 106 metrów.

Kto został mistrzem Niemiec w skokach narciarskich? Geiger dopiero trzeci

Srebro przypadło Markusowi Eisenbichlerowi, który latem zmagał się z kontuzją. Mistrz świata z 2019 roku najpierw uzyskał 107,5 metra, a potem zmierzono mu o 0,5 m mniej. Do złotego medalu brakło mu 6,3 pkt. Brązowym medalem zadowolić musiał się Karl Geiger. Lider niemieckiej drużyny z ostatnich sezonów skakał w sobotę odległości 107,5 oraz 103,5 m.

Zdecydowane zwycięstwo w konkursie kobiet odniosła Selina Freitag. 21-letnia skoczkini zanotowała odległości 97 oraz 102 metry i o ponad 16 punktów wyprzedziła drugą zawodniczkę na podium. Srebro zdobyła Luisa Goerlich, której zapisano 94,5 oraz 100 metrów. Anges Reisch wywalczyła brązowy medal skokami na 94 oraz 104,5 m.

Źródło: Informacja własna