Andreas Kofler przygotowuje się do zimy. “Jest na dobrej drodze”

Austriaccy skoczkowie nie próżnują i przygotowują się do następnej zimy. Ostatnio trenowali w południowej Karyntii. Oddawali skoki na obiektach w Villach i Planicy. Na zgrupowaniu nie zabrakło Andreasa Koflera.

Andreas Kofler stracił cały sezon zimowy 2017/2018 z powodu choroby. Na szczęście poradził sobie z tymi problemami a niejako w nagrodę otrzymał kredyt zaufania i znalazł się w głównej kadrze austriackiej na najbliższy sezon. Austriacy odbyli już trzy obozy treningowe, ale na jednym Koflera zabrakło. Nie chodziło o problemy zdrowotne a o narodziny córki. Andreas został ojcem dokładniej pierwszego czerwca. Na zgrupowanie w południowej Karyntii już dotarł. – Zgrupowania w Karyntii są zawsze wyjątkowe, ponieważ możemy oddawać dużo skoków na obiektach w Villach i Planicy. Ułatwia mi to dokładnie to, czego potrzebuję, aby nadrobić braki względem pozostałych członków grupy – mówił Kofler.

Były wicemistrz olimpijski z Turynu przyznał, że robi postępy. Narodziny córki dały mu dodatkową motywację. Jego głównym celem na nadchodzący sezon mają być oczywiście mistrzostwa świata w Seefeld. Nowy szkoleniowiec Austriaków Andreas Felder przyznał, że skoki Koflera wyglądają dobrze. – Andi to bardzo doświadczony skoczek, miły facet, więc jego obecność jest wartością dodatnią dla całej drużyny. Mam nadzieję, że będzie w stanie wypełnić lukę, która wraz z jego przerwą powstała w ekipie – mówił Felder.

Źródło: berkutschi.com / http://sportreport.biz

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.