Andraz Pograjc zakończył karierę

Słoweniec Andraz Pograjc w wieku 27 lat postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. Zawodnik rywalizował głównie na szczeblu Pucharu Kontynentalnego, ale i w PŚ udało mu się zdobyć punkty.

Pograjc w Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2012/2013. Pierwszy start, podczas zawodów na Letalnicy, na najwyższym poziomie był dla niego nieudany, gdyż odpadł już w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Dużo lepsze wyniki osiągał podczas Pucharu Kontynentalnego. Andraz Pograjc wygrał jedne z zawodów, a także stał na drugim stopniu podium. W klasyfikacji PK uplasował się na wysokiej, siódmej lokacie.

W kolejnym sezonie PŚ Słoweńcowi udało się zdobyć pierwsze punkty – zajął m.in. 17 miejsce w konkursie lotów w Planicy. W tym samym czasie Andraz ustanowił dobry rekord życiowy (224 m). Do startów na najwyższym szczeblu w przeciętnym powrócił w sezonie 2015/2016. Obecnie 27-letni skoczek regularnie startował w zawodach kontynentalnych, choć nie udało mu się drugi raz triumfować w tychże konkursach.

źródło: Skijumping.pl/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.