Andraz Pograjc wygrywa konkurs na zakończenie kariery

Kilka dni temu, świat skoków narciarskich obiegła informacja o zakończeniu kariery przez Andraza Pograjca. Jednak Słoweniec w ostatnim konkursie na skoczni sprawił sobie dużą niespodziankę. Wygrał sobotni konkurs o Puchar Zagorje.

Andraz Pograjc wygrał w minioną sobotę ostatni w swojej karierze sportowej konkurs skoków narciarskich o Puchar Zagorje. Podczas tego wydarzenia 27 – latek odniósł się po raz pierwszy do zawieszenia nart na kołek. – Myślałem o zakończeniu mojej kariery już w zeszłym roku. Decyzja nie była trudna, po dogłębnej refleksji doszedłem do wniosku, że osiągnąłem już szczyt w tym sporcie – skomentował Pograjc.

W 2013 roku Andraz był członkiem słoweńskiej drużyny w skokach narciarskich, która wygrała konkurs na zakończenie sezonu w Planicy. W składzie drużyny byli również Peter Prevc, Jurij Tepes i Robert Kranjec. Również podczas tego przytoczonego weekendu w 2013 roku, Pograjc zdobył swoje najlepsze miejsce w Pucharze Świata – siedemnaste.

Andraz Pograjc jeszcze nie wie czym zajmie się w przyszłości. 27-latek ukończył ekonomię na Wydziale Ekonomii w Lublanie, więc nie powinien mieć problemów ze znalezień wymarzonej pracy.

Źródło: delo.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.