Anders Jacobsen zamienił skoki na sporty motorowe

fot. AFP

Anders Jacobsen, były norweski skoczek narciarski postanowił rozpocząć działalność w innej dyscyplinie sportu. Został dyrektorem sportowym norweskiej federacji sportów motorowych.

Jacobsen karierę skoczka narciarskiego zakończył w 2015 roku. Kibice doskonale pamiętają go przede wszystkim z rywalizacji z Adamem Małyszem o Kryształową Kulę w sezonie 2006/2007, którą ostatecznie wygrał Polak. Norweg na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, indywidualne i drużynowe medale mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach, czy dziesięć zwycięstw z zawodach Pucharu Świata. Podczas sportowej emerytury pracował jako dyrektor sieci siłowni, czy komentator telewizji NRK. Teraz przyjął propozycję krajowej federacji sportów motorowych. Norweskie media zauważyły, iż Anders poszedł podobną drogą, jak jego sportowy idol Małysz, który po zakończeniu kariery także trafił do sportów motorowych i startował w Rajdzie Dakar.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w sobotę w Oslo, były skoczek mówił na czym będzie polegała jego nowa rola. – Propozycja, którą oczywiście przyjąłem, pozwoli mi na powrót do sportu zawodowego na najwyższym poziomie i sportowego świata, o czym marzyłem od czasu zakończenia kariery. Nie znam się zbyt dobrze na tych sportach, ale moim głównym zadaniem będzie motywowanie zawodników i  trening mentalny – wyjaśnił.

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.