Analiza klasyfikacji generalnej po 4 rundach Pucharu Świata

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de

Zawody w Lake Placid zakończą pierwszą część sezonu Pucharu Świata saneczkarzy. Wcześniej poznajmy jednak klasyfikację generalną Pucharu Świata po zmaganiach w Calgary.

Tatjana Huefner w Calgary odrobiła prawie połowę strat do Natalie Geisenberger. Na torze olimpijskim w Kanadzie Huefner wygrała, a Geisenberger była dopiero trzecia. Obecnie liderka Pucharu Świata ma 40 punktów przewagi nad mistrzynią świata. Na trzecim miejscu znajduje się Alex Gough. Kanadyjka w Calgary zajęła 2. pozycję i jest w coraz większej formie. Co ciekawe, obydwie Polki Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn zajmują ex aequo 23. miejsce z dorobkiem 68 punktów.

Klasyfikacja generalna PŚ – jedynki kobiet

W Calgary Felix Loch sięgnął po swoje 3 zwycięstwo w sezonie. W ten sposób niemiecki saneczkarz umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. Ciekawie zapowiada się walka o drugą pozycję. Drugi jest Wolfgang Kindl, który ma 8 punktów przewagi nad trzecim Ralfem Palikiem i 13 punktów przewagi nad czwartym Siemionem Pawliczenką. Maciej Kurowski jest 25., a Mateusz Sochowicz 33.

Klasyfikacja generalna PŚ – jedynki mężczyzn

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski z dorobkiem 165 punktów zajmują 13. miejsce. Druga polska dwójka Artur Petyniak/Adam Wanielista, która po raz pierwszy w sezonie awansowała do zawodów głównych jest na 31. miejscu. Prowadzą Toni Eggert/Sascha Benecken z przewagą stu punktów nad Tobiasem Wendlem i Tobiasem Arltem.

Klasyfikacja generalna PŚ – dwójki

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.