Ana Bucik i Klemen Kosi Mistrzami Słowenii w kombinacji, Kłusak i Bydliński w czołowej 10

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Na ostatni dzień Mistrzostw Słowenii w narciarstwie alpejskim zaplanowana została rywalizacja w kombinacji alpejskiej. W tej konkurencji najlepszymi reprezentantami Słowenii byli Ana Bucik wśród kobiet i Klemen Kosi wśród mężczyzn. W czołowej dziesiątce zawodów panów w Krvavec znalazło się dwóch Polaków: Maciej Bydliński i Michał Kłusak. 

Dziś miał miejsce jedynie drugi przejazd do kombinacji, gdyż pierwszym był wczorajszy supergigant. Pierwsze miejsce w zmaganiach pań zajęła Słowaczka Petra Vlhová. Jedna z najlepszych slalomistek świata zajmowała drugie miejsce po super G, więc jej zwycięstwo w całej kombinacji było jak najbardziej spodziewane. Nieco wolniej od Vlhovej slalom przejechała inna zawodniczka ze światowej czołówki – Ana Bucik, ale i tak miała bardzo dobry czas, który pozwolił jej awansować na drugie miejsce (+0,59 sek.) i wywalczyć złoty medal Mistrzostw Słowenii. Trzecie miejsce zajęła Serbka Nevena Ignjatović (+0,87 sek.), a czwarte Słowaczka Barbara Kantorová. Piąta była nowa vice-mistrzyni Słowenii – Klara Livk (+1,78 sek.). Brązowa medalistka mistrzostw -Desiree Ajlec – uplasowała się na miejscu siódmym (+2,67 sek.), a przed nią znalazła się jeszcze Czeszka Pavla Klicnarová, która prowadziła po super G. W slalomie nie wystartowała Maryna Gąsienica-Daniel, zaś Magda Kłusak nie ukończyła drugiego przejazdu kombinacji.

Pełne wyniki kombinacji kobiet

Klemen Kosi, który zajmował 2. miejsce po supergigancie, przejechał trasę slalomu w najlepszym tempie i zwyciężył w kombinacji alpejskiej zdobywając tytuł Mistrza Słowenii. Na drugim miejscu uplasował się Miha Hrobat (+0,82 sek.), który awansował z 6. pozycji, a na trzecim lider po super G – Martin Cater (+1,03 sek.). Czwarte miejsce zajął Tilen Debelak (+1,21 sek.), piąte Chorwat Filip Zubcić (+1,34 sek.), a szóste Aljaž Dvornik (+1,37 sek.). W najlepszej dziesiątce zakończyli kombinację Polacy Michał Kłusak i Maciej Bydliński. W slalomie lepiej poradził sobie Bydliński i zajął ostatecznie 8. miejsce (+1,88 sek.), natomiast Kłusak został sklasyfikowany na 9. pozycji (+1,95 sek.). Na 26. miejscu znalazł się Paweł Babicki, na 36. Paweł Pyjas. Slalomu nie ukończył Piotr Habdas.

Pełne wyniki kombinacji mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.