Amerykanki, Kanadyjki i Łotyszka wystartują w Lahti

fot. skijumpingcanada.com

fot. skijumpingcanada.com
fot. skijumpingcanada.com

Im bliżej Mistrzostw Świata w Lahti, tym więcej ekip zdradza swoje składy na tą prestiżową imprezę. Tym razem panie do udziału w MŚ nominowały USA, Kanada i Łotwa.

Najwięcej przedstawicielek spośród wymienionych nacji będzie miała Kanada. W Lahti na starcie zaprezentują się 3 skoczkinie z tego kraju: Taylor Henrich, Nicole Maurer i Natasha Bodnarchuk. Największe szanse na dobry wynik ma pierwsza z wymienionych. Henrich zgromadziła w tym sezonie 74 punkty i plasuje się na 28. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jej najlepszy wynik to 15. pozycja wywalczona w Oberstdorfie.

Amerykanki zaprezentują się w Lahti w dwuosobowym składzie. Będą to Nita Englund i Sarah Hendrickson. Panie mają szansę na dobry rezultat w mikscie, jako że w tym sezonie nieźle na skoczniach radzi sobie Kevin Bickner. Indywidualnie większe nadzieje na dobry wynik może żywić Sarah Hendrickson. Amerykanka jest wszakże byłą Mistrzynią Świata. Mistrzowski tytuł zdobyła w Val Di Fiemme w 2013 roku.

Jak zwykle na Mistrzostwach Świata będzie można obejrzeć zawodników z egzotycznych krajów, którzy rzadko prezentują się na zawodach najwyższej rangi. Takim krajem jest chociażby Łotwa. Zawodniczka z tego kraju, Šarlote Škēle zaliczy w tym roku swój debiut na czempionacie globu. Największym sukcesem Łotyszki było póki co wywalczenie złota podczas FIS Schuler Grand Prix. Impreza ta nazywana jest czasem nieoficjalnymi Mistrzostwami Świata Dzieci.

Źródło: skijumping.pl/ skijumpingcanada.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.