Alpejskie MŚJ w Bansku. Austriackie podium w supergigancie kobiet

14:06, 08.03.2021 Krzysztof Bigas Aktualizacja: 14:10, 08.03.2021

W poniedziałek rywalizację w ramach alpejskich Mistrzostw Świata Juniorów 2021 rozpoczęły panie. W pierwszej konkurencji - supergigancie najlepsza okazała się Lena Wechner z Austrii. Srebro i brąz przypadło jej rodaczką Magdalenie Kappaurer i Magdalenie Egger.

Lena Wechner pokonała trasę dzisiejszego supergiganta w czasie 53 sekund i 32 setnych i zdobyła pierwszy złoty medal w rywalizacji kobiet w bułgarskim Bansku. Stratę 0,24 sekundy odnotowała Magdalena Kappaurer co pozwoliło zająć jej drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Magdalenia Egger (+0,37 sek.).

Najlepsza wśród nie-Austriaczek była 18-letnia Szwedka Hanna Aronsson Elfman, a przejazd dłuższy o 75 setnych sekundy od zwyciężczyni dał jej czwarte miejsce. Stratę poniżej sekundy odnotowało pięć zawodniczek, a ostatnią z nich była także urodzona w 2002 roku reprezentantka Szwajcarii Delia Durrer. Szóste miejsce zajęła Ilaria Ghisalberti z Włoch. Siódma była, znana z Pucharu Świata, Słowenka Neja Dvornik, a ósma Erika Pykalainen z Finlandii. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Norweżka Marte Monsen i Niemka Nadine Kapfer.

Na starcie stanęło 37 zawodniczek, pięć z nich nie dojechało do mety. Polki nie startowały.

Dziś najlepsza Wechner w Pucharze Europy w Santa Catarina w lutym tego roku zajmowała czwarte i piąte miejsce w zjeździe, są to najlepsze wyniki świeżo upieczonej mistrzyni świata juniorów w zawodach tej rangi.  Najlepszym rezultatem w seniorskich zawodach srebrnej medalistki - Kappaurer jest trzecie miejsce w Pucharze Europy wywalczone w slalomie gigancie w Berchtesgaden niespełna miesiąc temu. Egger jako jedyna z dzisiejszych medalistek startowała już w Pucharze Świata. Na pięć prób w slalomie została sklasyfikowana tylko raz, na początku tego sezonu w Levi na wysokim dziewiętnastym miejscu.

Jutro rozegrany zostanie slalom gigant, gdzie zobaczymy dwie reprezentantki Polski Magdalenę Łuczak i Patrycje Florek.