Alpejskie MŚ w Åre: Carl Jonsson najlepszy w kwalifikacjach męskiego slalomu

fot: Anders Carlsson / CC BY

fot: Anders Carlsson / CC BY

Z racji, że lista chętnych do startu w slalomie podczas mistrzostw świata była zdecydowanie za długa, potrzebne było rozegranie kwalifikacji. Najlepszy w nich okazał się Szwed Carl Jonsson.

Carl Jonsson ze Szwecji okazał się najlepszy podczas kwalifikacji mężczyzn do niedzielnego slalomu rozgrywanego podczas Mistrzostw Świata w Åre. Szwed w dwóch przejazdach uzyskał łączny czas 1:33.79 sek. i był zdecydowanie najlepszy w obu rundach. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Anton Tremmel, jednak jego strata wyniosła 1,73 sek. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant Holandii Max Rossum Van. Ten zawodnik po pierwszym przejeździe zajmował siódme miejsce, ale trzeci wynik drugiej tury pozwolił mu na awans o cztery lokaty.

Pełne wyniki

Awans do ostatniej rywalizacji tegorocznej czempionatu wywalczyło dwudziestu pięciu najlepszy zawodników eliminacji. Kolejne 25 miejsc zostanie rozdzielone dla 25 państw, które nie mają jeszcze swojego przedstawiciela wśród 75 zakwalifikowanych do zawodów głównych. Pierwszeństwo mają kraje z zawodnikami z lepszymi FIS punktami.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.