Alpejskie MP w Szczawnicy: Habdas i Łuczak ze złotymi medalami w gigancie

0

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w alpejskich mistrzostw Polski w Szczawnicy. Po złote medale w slalomie gigancie sięgnęli dzisiaj Piotr Habdas i Magdalena Łuczak.

Magdalena Łuczak okazała się najlepsza podczas dzisiejszych zawodów o tytuł mistrzyni kraju w slalomie gigancie. Urodzona w 2001 roku zawodniczka uzyskała łączny czas swój przejazdów 1:40,38 sek. i drugą Zuzannę Czapską pokonała o 0,40 sek. Na brązowy medal zasłużyła powracająca tej zimy po kontuzji Sabina Majreczyk. Jej strata do złotego medalu była jednak spora, bo wyniosła 1,36 sek. W czołowej piątce sklasyfikowano również Zofię Zdort i Katarzynę Wąsek. Mistrzostwa mają charakter międzynarodowy, a najlepszą zawodniczką z zagranicy była Petra Hromcova ze Słowacji.

Po złoty medal w rywalizacji mężczyzn sięgnął Piotr Habdas, który pokonał Ondreja Surkosa z Czech o 0,09 sek. Michał Jasiczek wywalczył dziś trzecią lokatę. Olimpijczyk z Pjongczangu stracił do Habdasa 0,38 sek. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Miroslava Jaroscaka ze Słowacji a na piątej Adama Chrapka.

Pełne wyniki: M | K

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.