Alpejski Puchar Polski: Ogłoszono klasyfikację generalną

Polski związek narciarski ogłosił klasyfikację Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Została ona wyliczona na podstawie zawodów FIS odbywających się w Polsce i wg punktacji Pucharu Świata. Wśród pań triumfowała Julia Włodarczyk, wśród panów – Jan Grodecki.

Jan Grodecki z 631 punktami wyprzedził Alexa Chyca (536 pkt) i Szymona Bębenka (526 pkt), zaś obok Julii Włodarczyk (975 pkt) na podium pań stanęły Daria Krajewska (660 pkt) i Zofia Zdort (600 pkt).

Dodatkowo w tym sezonie również PZN policzył klasyfikację w konkurencji kadet (roczniki 2000-2001) – zwycięzcami okazali się również Grodecki i Włodarczyk. Na podium stanęli obok nich Przemysław Białobrzycki (385 pkt) i Norbert Wróbel (347 pkt) – wśród panów i wspomniana wyżej Zofia Zdort i czwarta w klasyfikacji “open” Helena Kabanowska (557 pkt).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu, 12 maja 2018 roku w Krakowie w Auli AWF Kraków, podczas zakończenia sezonu i 30-lecia Małopolskiej Ligi Narciarskiej. Początek uroczystości o godzinie 11.

WYNIKI

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.