Alpejski PŚ: Wiemy kiedy wraca Mikaela Shiffrin

fot. Are2019.com

fot. Are2019.com

Mamy wreszcie bardzo dobre informacje dla fanów narciarstwa alpejskiego. W przyszłym tygodniu do rywalizacji w Pucharze Świata wraca najlepsza obecnie zawodniczka – Mikaela Shiffrin.

“New York Times” donosi, że już w przyszłym tygodniu w szwedzkim Aare Mikaela Shiffrin wróci do rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata. Amerykanka, która Kryształową Kulę zdobyła w trzech poprzednich sezonach, zawiesiła starty po nagłej śmierci jej ojca 2 lutego. – Doszłam do momentu, w którym zaczęłam myśleć, że nie mogłabym żyć ze sobą, jeśli nie spróbowałabym wrócić do rywalizacji. Może dzięki niej poczuję się bliżej taty – powiedziała Shiffrin cytowana na łamach “New York Times”.

Mikaela nie jest jednak pewna, czy wróci w tak wysokiej formie, do jakiej przyzwyczaiła swoich kibiców. Dlatego zwróciła się do nich, aby nie oczekiwali od niej zbyt wiele. – W czwartek ruszam do Szwecji, ale nie jestem pewna, czy będę w stanie stanąć na starcie, kiedy przyjdzie pora. Nie stawiam sobie żadnych celów – napisała na swoim Instagramie mistrzyni.

Amerykance trudno będzie wywalczyć Kryształową Kulę tej zimy. Liderująca w klasyfikacji generalnej PŚ Federica Brignone ma przewagę nad Shiffrin 153 punktów. Do końca sezonu pozostało tylko siedem zawodów – trzy w Aare i cztery w Cortinie d’Ampezzo. Przeprowadzenie finału PŚ we Włoszech może jednak zablokować epidemia koronawirusa.

Źródło: skiweltcup.tv/ NYT

Mateusz Król
Obserwuj