Alpejski PŚ w Zagrzebiu: Hirscher triumfuje w slalomie

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY

Dwóch Austriaków znalazło się dzisiaj na czele slalomu rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w Zagrzebiu. Triumfował Marcel Hirscher a za nim znalazł się Michael Matt. Podium uzupełnił Henrik Kristoffersen.

Marcel Hirscher zaliczył dobry pierwszy przejazd, ale przegrywał ze swoim rodakiem Michaelem Mattem. Te drugi pokonał trasę w czasie 55,37 sek. Hirscher tracił do niego 0,21 sek. Podium uzupełniał po pierwszym przejeździe Henrik Kristoffersen. Norweg nie zaliczył idealnego przejazdu i przed startem drugiej rundy miał do odrobienia 0,59 sek. Zawodnicy spoza pierwszej trójki tracili już zdecydowanie więcej. Czwarty był kolejny Austriak Manuel Feller jednak jego strata wynosiła sekundę i siedem setnych. Stefano Gross z Włoch zajmował piąte miejsce (+1,36 sek.). Na starcie nie było żadnego z reprezentantów naszego kraju a jedenastu zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu.

W drugiej rundzie swoją klasę udowodnił Marcel Hirscher. Austriak nie popełniał większych błędów i zaatakował pozycję lidera. Przekroczył linię mety z czasem łącznym 1:50.60 sek. Pod presją stanął zatem jego rodak. Michael Matt prowadził przez większą część trasy, ale pod koniec trochę mu zabrakło i ostatecznie przegrał ten “bratobójczy” pojedynek o pięć setnych sekundy. Trzecie miejsce z pierwszego przejazdu utrzymał Henrik Kristoffersen. Norweg zaliczył jednak najszybszy przejazd drugiej rundy i mógł żałować, że ten pierwszy nie wyszedł mu najlepiej. Swoje miejsce utrzymał także Manuel Feller, który zaliczył trzeci czas drugiej serii. Tendencje podtrzymywania miejsc z pierwszej rundy przerwał jednak Stefano Gross. Włoch niestety nie ukończył przejazdu i nie mógł cieszyć się z miejsca w czołówce. Skorzystał na tym Szwajcar Luca Aerni, który zakończył zmagania ze stratą 1,64 sek na piątym miejscu.

Wyniki po pierwszym przejeździe
Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.