Alpejski PŚ w Wengen: Premierowe zwycięstwo Clementa Noela w slalomie

fot. Martin Lee

fot. Martin Lee via flickr.com / CC BY NC SA

Francuz Clement Noel zwyciężył po raz pierwszy w karierze w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. 21-letni Francuz był dziś najlepszy w slalomie w Wengen. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Clement Noel prowadził już po pierwszym przejeździe slalomu, uzyskując dość wyraźną przewagę nad resztą zawodników. Drugi był po pierwszej części zawodów Manuel Feller, który tracił do Francuza 0,42 sek. Ta dwójka, znana z tego, że nie zawsze potrafi pojechać równie dobrze w obu przejazdach, tym razem spisała się jednak bardzo dobrze. Zarówno Noel jak i Feller utrzymali pozycje zajmowane po pierwszym przejeździe. W ten sposób Noel po raz pierwszy w karierze zwyciężył w Pucharze Świata. Feller mógł natoniast cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca. Podium uzupełnił Marcel Hirscher, który był mocno niezadowolony po pierwszym przejeździe, który dawał mu dopiero piąte miejsce. W drugim przejeździe Hirscher znacznie się poprawił, dzięki czemu przesunął się na trzecie miejsce. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Henrik Kristoffersen, a na piątym Daniel Yule.

W pierwszym przejeździe wypadł reprezentant Polski, Michał Jasiczek, który był jednym z autorów serii dwunastu nieukończonych przejazdów, jakie zdarzyły się pod koniec pierwszej części zawodów.

Wyniki po 1. przejeździe

Wyniki po 2. przejeździe

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.