Alpejski PŚ w Wengen: Dominik Paris z najlepszym wynikiem drugiego treningu zjazdu

14:18, 17.01.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 14:19, 17.01.2019

Włoski alpejczyk Dominik Paris okazał się najlepszym zawodnikiem drugiego treningu zjazdu przed Pucharem Świata w Wengen. Na wczorajszym treningu Paris zajął dość daleką pozycję, ale dziś pokazał już próbkę swoich wysokich umiejętności.

Dominik Paris to zwycięzca ostatnich zawodów Pucharu Swiata w zjeździe, które odbyły się w Bormio pod koniec 2018 roku. W Wengen Paris nigdy nie stał na podium, jednak dobra postawa w ostatnim czasie pozwala stawiać go w gronie faworytów. Na drugim treningu przed zawodami PŚ w zjeździe (i kombinacji) Włoch zajął pierwsze miejsce. Drugi wynik uzyskał Francuz Johan Clarey, który stracił do Parisa 0,33 sek., a trzeci był, tak jak wczoraj, Matthias Mayer (+0,60 sek.). Na pozycji czwartej w treningu uplasował się Steven Nyman (+0,84 sek.), na piątej Aleksander Aamodt Kilde (+0,85 sek.), a na szóstej Vincent Kriechmayr (+0,92 sek.).

Wyniki 2. treningu zjazdu

Jutro w Wengen odbędą się zawody w kombinacji alpejskiej, której częścią będzie zjazd. Osobne zawody w zjeździe zaplanowane są na sobotę, a w niedzielę ma odbyć się rywalizacja w slalomie.

Źródło: własne