Alpejski PŚ w Wengen: Beat Feuz najlepszy na pierwszym treningu zjazdu

14:43, 16.01.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 14:55, 16.01.2019

Szwajcar Beat Feuz uzyskał najlepszy czas na pierwszym treningu zjazdu przed alpejskim Pucharem Świata w Wengen. W czołowej trójce trenngu był także jego rodak Mauro Caviezel i Austriak Matthias Mayer.

Pierwotnie alpejczycy mieli rozpocząć treningi na trasie Lauberhorn w Wengen już we wtorek, ale z powodu dużych opadów śniegu wtorkowy trening został odwołany. W związku z tym pierwszy trening zjazdu odbył się dopiero dziś. Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał na nim mistrz świata Beat Feuz, któremu zmierzono czas o 1,16 sek. lepszy od Mauro Caviezela. Na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Matthias Mayer, który był gorszy od Feuza o 1,27 sek. Czwarte miejsce zajął Amerykanin Bryce Benett, piąte kolejny z Austriaków - Vincent Kriechmayr. Początkowo szósty wynik miał Aksel Lund Svindal, który został jednak zdyskwalifikowany, wobec czego na miejsce szóste przesunął się Hannes Reichelt. W sumie na treningu pojawiło się aż 86 zawodników. Część z nich trenuje z myślą o piątkowej kombinacji, a część skupia się wyłącznie na zjeździe, który przeprowadzony będzie w sobotę. Polacy nie startują.